Slide One

SEO - ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU

Web'de Yükselmek İçin Tam Olarak Ne Yapmanız Gerektiğini Buluyor ve Uyguluyoruz
Slide One

NEDİR BU SEO?

SEO, arama motoru optimizasyonudur. Google botları siteleri tarar ve içeriklerin alaka düzeyine göre bir sıralama gerçekleştirir. En alakalı olanları en üst raflara dizer alakasızları ise daha aşağı iter. Google bu alakalılığı düzenlerken belirli kriterlerden yararlanır. Bu kriterler yeterince sağlıklı çalıştığı için genelde aranan kelime ile en alakalı siteler ilk sıraları tutar. Aramayı yapanlar da bunu bildikleri için en üst sıralardaki sitelere tıklarlar. İşte bu durum Google 'da ilk sırada olmayı eşsiz bir şekilde cazip kılmıştır.

Sonuçta kimin günde milyonlarca insanın gezdiği işlek bir caddede sıkı iş yapan bir mağazası varki? Üstelik kira vs gibi giderlerde yok.

SEO bir sihir değildir. Büyüler yaparak, gizemli yöntemler kullanarak sitenizi yükseltemezsiniz Bu bir disiplindir. Belli bir matematiği vardır. Sosyaloq  size doğru arama motoru optimizasyonu ile web dünyasında uzun vadeli başarı getirecek çözümler sunar.

250'NİN ÜSTÜNDE SEO KRİTERİ

Evet yanlış duymadınız. SEO'nun 250 nin üzerinde kriteri vardır ve kötüye kullanımlara karşı Google, arama motoru optimizasyonuna etki eden bütün değerleri açıklamamaktadır. Bu sayfadan beklentiniz  garantili olarak Google'de 1 numaraya yükselmek ise yanlış yerdesiniz. Çünkü biz böyle bir garanti vermiyoruz. Bu garantiyi veren ajansların ayağının da yere sağlam basmadığını görüyoruz. Ama biz size Google'da üst sıralara çıkarak organik trafiğinizi, haliyle de satışlarınızı artırmanın garantisini veriyoruz.

%90

Online Deneyimleri Arama Motoru İle Gerçekleşenlerin Yüzdesi

%70

Linklere Organik Aramalar Sonucu Tıklayanların Yüzdesi

%75

Aramalarında İlk Sayfayı Hiç Geçmeyenlerin Yüzdesi

%45

Bir Aramada En Üstteki 3 Sıranın Aldığı Tıklama Yüzdesi

ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU' NUN AVANTAJLARI

 • Yüksek yatırım getirisi sağlar
 • Pazardaki doğru kitleye sizi ulaştırır
 • İstediğiniz kelimelere çalışabildiğiniz için size esneklik tanır
 • Mağaza vs gibi reel hayattaki giderleri azaltır
 • Adwords giderlerini azaltır
 • Uzun süreli getirisi vardır
 • İzlenebilir hedefler ve stratejiler oluşturmanızı sağlar
 • Ölçülebilir sonuçlar sunar
 • Marka gücünüzü artırır
 • Markanıza Prestij Katar
 • Kelimelerin analizini yapabildiğiniz için size önceden size getirisinin ne olacağını hesaplayabilme imkanı sunar

ADIM ADIM SEO

SEO'nun tek ve altın bir kuralı yoktur. Çünkü firmanın ve pazardaki müşteri potansiyeline göre farklı stratejiler geliştirilir. Ancak yine de atılacak başlıca adımlar bellidir. Sosyaloq bu süreçlerin hepsini adım adım gerçekleştirir

LOKAL SEO 'YU DENEYİMLEYİN

Eğer belirli bir bölgeye hitap eden bir iş yapıyorsanız bu seçenek tam size göre. Örneğin sadece Ankara bölgesinde hizmet veren bir SEO ajansı iseniz genel bir aramada '' SEO Ajansı'' kelimesinde yükselmekten çok '' Ankara SEO Ajansı '' kelimesinde üst sıralarda görünmek size bir çok yönden avantaj sağlayacaktır.  Hem Ankara hem İstanbul hem de diğer şehirlerdeki müşterilerimizin büyük çoğunluğu lokal seo avantajları ile daha fazla müşteri kazanıyor.

%85

Online Ortamda Yerel Bir İşletme Bulmak İçin Arama Motoru Kullananların Yüzdesi

%73

İnternetteki Olumlu Yorumlara Güvenen Online Müşterinin Yüzdesi

%60

Local Bir Aramanın Alışveriş İle Tamamlanma Yüzdesi

%65

Yerel Bir İşletmeyi Google Üzerinden Bulanların Yüzdesi

Yerel aramalarda tüm platformlarda ( web siteniz, sosyal medya vs) adres, telefon ve diğer iletişim bilgileriniz aynı mı?

Tüm bilgilerinizin aynı olması yerel aramalarda size avantaj sağlayacaktır.

Local SEO özellikle son bir kaç yılda çok hızlı gelişti ve yerel firmalar için artık kaçınılmaz bir ihtiyaç haline geldi. Sosyaloq size özgü bir yerel SEOstratejisi kurarak yerel aramalarda üst sıralara çıkmanısı sağlar. Siz de yerel aramalarda yükselmek ve daha az maliyetle daha fazla kazanç elde etmek istiyorsanız Sosyaloq ile iletişime geçmenizin zamanı gelmiş demektir.

Teklif Al

TOP